Petersham Nurseries
Lifestyle,  Podróżowanie

Petersham Nurseries

Petersham Nurseries-gwiazda ukryta wśród zieleni

 

Petersham Nurseries to prawdziwa restauracja-gwiazda, schowana wśród przecudownych kwiatów i bujnej swobodnie rosnącej zieleni jednej z najbardziej klimatycznych dzielnic Londynu – Richmond. Niewątpliwym jej autem jest to, iż może się poszczycić prestiżową gwiazdką w rankingu Michelin! Aby się jednak o tym dowiedzieć należy głębiej poszperać w Internecie.

Niepozorna lokalizacja

 

Dotrzeć na miejsce wcale nie jest łatwo. Od głównej drogi należy wjechać w wąską uliczkę, która prowadzi nas przez kolejnych kilkaset metrów. Dopiero na końcu drogi, za zakrętem, usytuowany jest cały kompleks restauracyjno-sklepowy. Obejmuje on szkółkę roślin, elegancką szklarnię, w której znajduje się Petersham Nurseries Cafe, sklep z wykwintnymi antykami, artykułami gospodarstwa domowego i upominkami oraz herbaciarnię.

 

Petersham Nurseries Cafe

 

Biorąc pod uwagę, że w nazwie jest użyte słowo „cafe” można odnieść mylne wrażenie, iż jest to kawiarnia nie restauracja. W rzeczywistości jest to przede wszystkim wykwintne miejsce z niepowtarzalnym menu, które oferuje gościom zdrowe sezonowe dania, domowe ciasta, desery oraz szeroką kartę win.

Jest to przeurocze spokojne miejsce z dala od zgiełku, które szanuje naturę i żyje z nią w zgodzie. Jego historia sięga 16 lat wstecz, kiedy właściciele Gael i Francesco Boglione uratowali przed deweloperami pewną zrujnowaną szkółkę u podnóża Richmond Hill. Stworzyli tym samym, bez najmniejszego wątpienia, jedno z najciekawszych kulinarnych miejsc Londynu. Początkowo był tam tylko jeden stół w głównej szklarni obsługujący 10 gości.

Założyciele Petersham Nurseries Café w wystroju inspirują się tym, co rośnie w ogrodzie oraz produktami dostarczanymi z ekologicznego gospodarstwa.

 

Uczta dla zmysłów

 

Wizyta w restarucji to prawdziwa uczta dla zmysłów. Wchodząc do środka czułam się jak bym się przeniosła do innego świata. Przepięknie, pełne cudownej zieleni i kwiatów wnętrze to coś, co zachwyciło mnie tuż przy wejściu. W drzwiach przywitała nas uśmiechnięta obsługa, która wskazała drogę do stolika.

Na początek podano nam (mi i osobie towarzyszącej) pyszną foccacie z oliwą i świeżo pieczony chleb. Na przystawkę wybrałam sobie makrelę z chrzanem, sałatką z kopru włoskiego i pomarańczy. Z kolei na danie główne pieczonego bakłażana z czarnym ryżem. Deser był bardzo nieoczywisty. Z dostępnych słodkości wybrałam ciasto z oliwą z oliwek podane z lodami bazyliowymi.

Reasumując, tutejsze jedzenie to czysta poezja smaku. Nie bez powodu Petersham Nurseries Cafe jest uznawana za jedną z najpopularniejszych w Richmond. Tak fantazyjnie, przepięknie podanych dań z pewnością trudno znaleźć gdziekolwiek indziej. To prawdziwy kunszt umiejętności kulinarnych!

jedzenie

 

Rezerwacja stolika

 

Ze względu na ogromne zainteresowanie restauracją stolik należy zarezerwować wcześniej, nawet ok. miesiąc przed planowaną wizytą. Z innych atrakcji kompleksu można natomiast skorzystać na zasadzie tzw. walk-in. Tutejszy Tea House oferuje między innymi pyszną herbatę lub kawę. Można też pospacerować wśród roślinności zielonej szkółki lub nabyć elementy dekoracji czy kupić świeże zioła.

Na zakończenie polecam zaplanować wizytę w Petersham Nurseries Cafe każdemu, kto będzie miał okazję być w okolicach Richmond. Niezapomniane wrażenia smakowo-wizulane są zagwarantowane!

 

Godziny otwarcia

Środa, Czwartek 12:00–19:00

Piątek, Sobota 12:00- 22:00

Niedziela 12:00–17:00

 

Nazywam się Mariola

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *