JAK BYĆ SZCZĘŚLIWYM
Lifestyle

Jak być szczęśliwym

Szczęśliwym być

JAK BYĆ SZCZĘŚLIWYM czyli krótkie przepisy na dobre samopoczucie i wewnętrzną harmonię. Dziś podam Wam swoje krótkie, autorskie przepisy jak być szczęśliwym oraz jak na co dzień cieszyć się dobrym samopoczuciem i wewnętrzną harmonią. I choć to pytanie nurtuje ludzkość już od czasów pierwszych wielkich myślicieli, to jednak podejmę ryzyko i przedstawię Wam kilka pomysłów jak właśnie być szczęśliwym tu i teraz. A w sumie to wystarczy tylko wcielić w życie kilka zasad.

Praktykuj wdzięczność

Jednym z głównych powodów, dla których wielu z nas czuje się przygnębionych, jest to, że skupiamy się wyłącznie na negatywach w naszym życiu. A co powiesz na odwrócenie tego i skupienie się na tym, co pozytywne? Naucz się praktykowania wdzięczności codziennie a zobaczysz, że Twoja trawa jest tak samo zielona, jak każda inna. Zajmie to chwilę, może to być kilka minut przed zaśnięciem. Zrób bilans dnia i wyłuskaj z niego same miłe rzeczy. Jeśli nie masz na to czasu, sporządź sobie listę 5 rzeczy, za które jesteś wdzięczny tylko raz i zachowaj ją, aby ponownie przeczytać, kiedy będziesz mieć gorszy dzień.

Weź głęboki oddech

Wierzę, że odrobina świeżego powietrza może zdziałać cuda. Ja, gdy czasami wszystko wydaje się trochę szare i nijakie, wychodzę na spacer. Nawet jeśli trwa to tylko 30 minut, moja głowa odpoczywa i życie staje się lepsze. Staraj się spacerować na łonie natury, a nie w terenie zabudowanym, ponieważ może to spowodować większy stres.

Obdarzaj innych uśmiechem

Twój uśmiech sprawi, że poczujesz się szczęśliwsza i wyzwolisz wokół siebie dobre wibracje. Nawet nie wiesz, że Twoja pogodna aparycja z pewnością poprawi nastrój wszystkich wokół.

Szanuj swoje ciało i dbaj o nie

Odżywiaj się zdrowo (jedz wiele jarzyn, owoców, produktów zbożowych, unikaj tłuszczu), uprawiaj sport, nie pal, nie używaj środków psychoaktywnych i nie nadużywaj lekarstw. Alkohol pij bardzo umiarkowanie. Zobaczysz, że odrobina ruchu i wysiłku fizycznego przy prawidłowym odżywianiu potrafi doprowadzić do wyzwolenia solidnej dawki endorfin!

Śpij dobrze

Kiedy sen jest zbyt krótki a organizm nie zdążył się w pełni zregenerować budzisz się w złym nastroju. Postaraj się, aby dziś wieczorem położyć się do łóżka o 60-90 minut wcześniej niż zazwyczaj a zobaczysz jak ten dodatkowy czas snu poprawił Twój nastrój nazajutrz.

Zrób dobry uczynek

Nie ma nic lepszego niż zrobienie czegoś dobrego dla kogoś innego. To gwarancja natychmiastowej poprawy nastroju. Zrobienie czegoś bezinteresownego sprawi, że poczujesz się świetnie!

Tańcz jakby nikt nie patrzył

Włącz ulubioną piosenkę i poprostu tańcz. Nie martw się o skoordynowane układy taneczne, po prostu skacz w górę i w dół i machaj rękami, a Twój nastrój Ci za to podziękuje.

Spotkaj się z przyjaciółmi

Wyjdź na spacer czy obiad z przyjaciółmi. Spotkania z pozytywnymi ludźmi pomagają i motywują do działania. Bardzo ważna rzecz „przyjaciele powinni nas ciągnąć w górę, a nie w dół”!

Poznaj nowych ludzi

Bywa i tak, że to Twoi obecni znajomi mogą być jedną z przyczyn Twojego złego nastroju. Jeśli tak jest, to dlaczego nie poszukać nowych?

Rozpocznij rozmowę z kimś na siłowni lub porozmawiaj z koleżanką z pracy, z którą nie miałaś zbyt wiele interakcji. Przypadkowe spotkanie może okazać się początkiem bardzo wartościowej znajomości!

A przede wszystkim….jedz pysznie!

Celebruj jedzenie, wybieraj to, co najlepsze i najpyszniejsze. Jeśli sam nie gotujesz idź do ulubionej restauracji, ciesz się wystrojem i ludźmi wokół. Po prostu rób sobie od czasu do czasu małe kulinarne przyjemności. To naprawdę działa.

Tutaj znajdziesz przepis na ciasteczka szczęścia.

Nazywam się Mariola

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *